DOGRUDAN SATIS KAVRAMI & IS FIRSATI & EK GELIR
ÇOK KATLI PAZARLAMA (NETWORK / MULTI LEVEL MARKETING (MLM)) SİSTEMİ


Wellness (iyi beslen iyi yaşa iyi hisset iyi görün) burada. Beslenme ile formda kalma, dengeli beslenmek, sağlıklı beslenmek, doğru beslenmek, iyi hisset iyi görün çözümleri. Besleyici karışım, bitkisel lif, whey protein, vitamin, mineral, nitrik oksit, omega içeren gıda takviyesi (besin destek), gıda takviyeleri (besin takviyeleri). Kişiye özel beslenme ile iç beslenme çözümleri. Cilt bakımı (cilt beslenmesi), vücut bakımı (vücut beslenmesi), saç bakımı ile dış beslenme çözümleri. Bitkisel kokulu parfüm, şampuan, bitki bazlı ürünler (bitkisel ürünler). Mlm sistemi, network marketing sistem, doğrudan satış sayesinde iş fırsatı, ek gelir, iş arayanlar, iş arıyorum diyenler için fırsat, evden çalışma, part time (yarım gün) çalışma veya full time (tüm gün) çalışma imkanı... Hepsi bu sitede, incelemeden ayrılmayın!!!

Doğrudan Satış Kavramı ;

Doğrudan satış en genel anlamda; perakende satış noktası sayılamayacak bir yerde, bir mal veya hizmetin, tüketici ile yüz yüze görüşme sonrası, bir distribütör tarafından anlatılarak satılması yöntemidir. Doğrudan satış günümüzde, hızla büyüyen ve gelişen bir dağıtım kanalıdır. Bu sistem ile alıcı ve ürünü sağlayan şirket arasında en az düzeyde aracı vardır. Bu da; ürün maliyetlerinden - ürün satış fiyatına, distribütörün kazancından - ürünün süratle tüketici önüne gelmesine kadar bir çok faaliyeti etkiler.

Bugün, Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonundan alınan verilere göre; 1990 ile 2000 yılları arasında, doğrudan satış sektörünün tüm dünyadaki perakende satış cirosunu İKİ'ye katladığı görülmüştür. Bu da bizlere gösteriyor ki bu sistem dünya üzerinde inanılmaz bir hızla büyümektedir.

Doğrudan satış ve çok katlı pazarlamanın ekonomiye son derece önemli ölçülerde katkıları vardır. Bunlardan bazıları; Binlerce insana iş ve kazanç olanağı sunması, Düşük maliyetle ve kolaylıkla insanlara kendi işlerini başlatabilme imkanı tanıması, firmalara raflardaki ürünlerle rekabette büyük avantajlar getirmesi, ürünün son tüketiciye süratle getirilmesini sağlaması sayılabilir.

Doğrudan satışın, perakende satışlardan elde dilecek karların yanında, size en büyük getirisi; bir ekip kurduğunuzda firmanın sağlayacağı indirim ve primlerden yararlanma fırsatı olacaktır. Ancak bu işe kalkışırken, yani bir doğrudan satış ekibi kurarken, şunları mutlaka düşünmenizi öneririz;

 1. İşinizin patronu olmaya hazır mısınız?
 2. Sorumluluk almaya hazır mısınız?
 3. Eğitimlere ve öğrenmeye açık, istekli ve hazır mısınız?
 4. Lider olmak ve altınızdakileri eğitmek gerçekten istiyor musunuz?
 5. Zaman yönetimi yapmaya hazır mısınız?
 6. İş planı kurmaya ve bunu uygulamaya hazır mısınız?
 7. Takım çalışmasına inancınız tam mı?
 8. İşiniz batabilir de, sizi çok yükseklere ve büyük kazançlara götürebilir de, bunu göğüslemeye hazır mısınız?
 9. Çok çalışmaya ancak çalışırken kazanmaya kendinizi hazır hissediyor musunuz?

Yukarıda saydığımız bazı sorular sizi korkutmuş olabilir, ancak doğrudan satış ve MLM Sisteminin size, dürüst ve sistemli çalıştığınız taktirde kazandıracaklarından bazıları bakın nelerdir;

 • Kendinize ait bir iş,
 • Kariyer,
 • Maddi özgürlük,
 • Çok büyük miktarlarda para kazanma şansı ve Lüks Yaşam,
 • Ailenize ve çevrenize zaman ayırabilme fırsatı,
 • Yeni insanlarla tanışma imkanı,
 • Yardımlaşma ve paylaşımcılık ruhu...vb. 

Yalnız şu hiç bir zaman unutulmamalıdır ki; bu sistemde de çalıştığınız, emek verdiğiniz ölçüde kazanırsınız.

Çok Katlı Pazarlama (Multi Level Marketing) ;

Çok katlı pazarlama aslında doğrudan satışın geliştirilmiş bir modelidir. Bu sistemde distribütörler hem kendi kişisel satışlarından hem de kuracakları ekiplerin satışlarından belli oranlarda gelir elde ederler.

Çok katlı pazarlama sistemi, firma açısından bakılığında, aslında diğer sistemlerden çok büyük bir fark göstermez. Bu sistemde ürünün dağıtımında aracılar yoktur. Bunun yerine ürünü piyasaya distribütörler dağıtır. Dolayısıyla firma da aracılara vereceği paradan tasarruf etmiş olur. Bu tasarruf edilen parayı da distribütörlerine belli oranlarda gelir olarak dağıtır. İşte bu sistemin distribütörlere getirdiği en büyük avantajlardan biri budur. Bu gelirler, MLM uygulayan firmadan firmaya farklılık göstermekle birlikte, zamanla ve düzenli çalışan bir ekiple çok büyük rakamlara ulaşabilir.

Dünyada MLM uygulayan firmaların sayısı inanılmaz bir hızla artmaktadır. Özellikle internetin iletişimi inanılmaz bir şekilde kolaylaştırması ve insanların karşılıklı iletişimini hızlandırması nedeniyle MLM Sisteminin yaygınlaşması bir tesadüf olarak görülmemelidir. Bilgi çağında olan dünya; artık en az maliyetlerle, en süratli biçimde, en etkin hizmeti tüketicilerine veren firmaların yaşamasına imkan tanımaktadır. Bu da "MLM Sistemi"nin yaygınlaşması sonucunu doğurmuştur.

Sisteme Dahil Olanlar Açısından Çok Katlı Pazarlamanın Avantajları ;

Çok katlı pazarlama sistemine dahil olan bir kişi, almak istediği ürünleri tüketiciye sunulan fiyat yerine indirimli-toptan alış fiyatı üzerinden alır. Bu, ürünün satın alınmasında bir tüketici olarak elde edilen yarardır ve küçümsenmeyecek bir avantaj sağlar.

Bir başka avantaj ise, satış yaptıkça gelir hanesine yazılacak olan satıştan elde edilen karlardır. Bu kazanç, özellikle faaliyete yeni başlandığı, henüz ekibin oluşmadığı ilk aylarda gelirin önemli bir bölümünü oluşturur. Çok katlı pazarlamada kapı kapı dolaşarak satış yapılması beklenmemektedir ve hatta çoğu zaman teşvik de edilmez, çok katlı pazarlamacı satışlarını yakın çevresinde yoğunlaştırır; kolay satış gerçekleştirip yüksek kazanç elde eder. Tanıdıklar ve onların tanıdıkları ile üründen elde edilen sonuçlar, sizin satış çevrenizin gelişmesine olanak tanır.

Bu sistemin üçüncü ve aslında en önemli yararı ise; ekip oluşturulması sonucunda, firmanın teşvik planına ve ekibin performansına göre elde edilecek olan indirimler ve primlerdir. Çok katlı pazarlama sisteminin en büyük getirisi işte bu indirim ve primlerdir. Bir başka deyişle, çok katlı pazarlamanın sunduğu iş olanağıdır. Ekip kurarak kazanılan indirim ve primler, çok katlı pazarlama sisteminin uygulandığı tüm ülkelerde gerçek zenginler yaratmıştır.

Tüketiciler Açısından Çok Katlı Pazarlamanın Avantajları ;

Bir şirketin en büyük masrafları; ürettiği ürünü dağıtmak ve alıcıya tanıtmaktır. Çok katlı pazarlama sistemi, bir şirketin bu konularda büyük tasarruf yapmasına imkan verir. Bu sonuç da doğal olarak alıcının önüne ürünün ekonomik fiyatlara gelmesine neden olur.

Diğer bir avantaj, tüketicinin ürünü daha satın almadan rahatlıkla tanıması ve bilgilenmesidir. Zira ürünü satmakta olan kişi, tüketiciye ürünle ilgili tüm bilgileri, broşürünü, tanıtım kitabını, bilgi verici her türlü dokümanı rahatlıkla sunabilmektedir. Bu özellik, günümüzde reklamların çok büyük bir yer işgal ettiği hayatımızda, tüketicinin avantajına olan çok önemli bir özelliktir.

Bu sistemin bir diğer avantajı; ürünün bildik, eski yöntemlerle dağıtılamayacağı yerlerde yaşayan tüketicilere, ürünleri satın alabilme imkanını vermesidir. Böylece, ürünü almak isteyen ancak çevresinde bulamayan tüketicilere, ürüne kavuşmaları imkanı sağlanır.

Firma Açısından Çok Katlı Pazarlamanın Avantajları ;

Bu sistemi uygulayan bir MLM şirketi, çok az bir maliyetle, çok büyük ve etkin bir "ürün dağıtım ekibi"ne sahip olur. Bu ekibine ödediği primler ve indirimler onun dağıtım masrafları olacaktır. Bu masraf da diğer dağıtım usullerine göre çok çok düşük maliyetli kalacaktır.

Yine tüketicilerin yararlarında saydığımız; ürünün hiç gidemeyeceği düşünülen en ücra yerlere bile distribütörler aracılığıyla ulaşması söz konusudur ve bu, firmanın ürünü dağıtım gücü olarak görünür.

Doğrudan satış yöntemiyle ürünleri satılan bir firmanın reklam harcamaları da çok çok düşüktür. Zira ürünler yüz yüze distribütörler aracılığıyla satılmaktadır.

Yukarıda saydığımız nedenlerle maliyetlerin düşmesi ürünün fiyatlarının da düşmesine ve dolayısıyla firmanın çok fazla satmasına neden olur.

Ayrıca firmanın rakiplerince piyasada takip edilmesi zorlaşır ve bu da yeni bir ürünün firma tarafından kolayca piyasaya sürülmesi sonrası, rakiplerinin onu öğrenmesini, çözmesini ve alternatif bir ürün üretmesini geciktirir. 

 
Çok Katlı Pazarlama (Multi Level Marketing - MLM) / Network Sistemi ve is fırsatımız hakkında daha detaylı ve ücretsiz bilgi almak için aşağıdaki formumuzu doldurun,
Sizi biz arayalım.

[
devam icin tıklayınız ]